Atiker Lpg Otogaz Sistemleri

İletişim

  • Adres Şaşmaz Sanayi Sitesi 2551.Cad (Eski 1.Cad) 2570. Sokak (Eski 22 .Sokak) No: 43 Şaşmaz/ANKARA
  • Telefon +90 312 278 74 20 +90 312 278 74 58
    +90 312 278 74 66
  • email otogaz@birliklpgotogaz.com

ATİKER SIRALI OTOGAZ SİSTEMLERİ

1970 yılında kurulan Atiker firması sektöründe öncü kuruluşlar arasında yer almıştır. Ürünlerinin kalitesi ve güvencesi ile kuruldupu tarihten bu güne dek bütün çalışmalarında başarılı olmuştur. Temiz ve güçlü bir ticaret mazisine sahip olan Atiker otogaz sistemleri yılların üretim tecrübesiyle sürekli yeniliği ve güçlenmeyi hedeflemektedir. 15.000 m2’lik kapalı ve açık alan üretim tesisleri ve 200’ün üzerinde çalışanı ile teknolojiyi ve yenilikleri yakından takip eden firmamız sadece şirketleşme ve makine parkı artırımıyla kalmayıp entegre tesisleşmeyi de ön plana taşımaktadır. Kısa bir süre içinde sektöründe sadece Türkiye’de değil Dünya’da da en fazla çeşide sahip üreticisi olan firmamız bu sektörde de kesinlikle kaliteden taviz vermemektedir.
Dünyanın en pahalı benzinini kullanan ülkemizde, insanlarımız ekonomik olarak yaşamlarını sürdürmek için sürekli farklı çözümler aramaktadırlar. Örneğin arabası olanların başvurduğu en önemli çözüm otogaz yani lpg’dir. Lgp, benzine oranla yarı yarıya fiyat olarak kazançlı olmamızı sağlıyor. Peki ama lpg’nin başka yararı veya zararı yok mu? Bu yazımızda lpg’nin ne olduğunu ve çeşitli özelliklerini bulacaksınız;

Otogaz Nedir? Genel Kullanımı

Otogazın içeriği, diğer iki LPG kategorisi olan tüplügaz ve dökmegaz içerik özelliklerinden farklı olmalıdır. Aksi halde, otogazdan düşük performans alınır. Otogaz, otomobil yakıtı olarak kullanılan LPG’nin genel adıdır. LPG ise, propan ve bütan gazlarının belli oranlarda karışımından oluşan ve İngilizce adı Liquefied Petroleum Gas (Sıvılaştırılmış Petrol Gazı) olan bir petrol gazıdır. Petrolün rafinerilerde işlenmesiyle ve doğalgaz kaynaklarından elde edilir. LPG, doğalgaz ile aynı yakıt değildir. LPG, otogaz olarak araçlarda; tüplügaz olarak evlerde, işyerinde ısınma ve pişirme için; dökmegaz olarak daha yüksek miktarda stoklanarak sanayide üretim, ısınma, pişirme için ve müstakil konutlarda ısınma ve pişirme için kullanılır. Otogazın içeriği, diğer iki LPG kategorisinin içerik özelliklerinden farklı olmalıdır. Aksi halde, otogazdan düşük performans alınır.

Otogaz Güvenli mi?

Evet, gerçekten otogaz güvenlidir. Türkiye’de otogazlı araçların, kapalı otoparklara alınması standart gereği yasaklanmıştır. Bu yasağın temel nedeni kapalı alanlarda oluşabilecek tehlikelerden LPG’li aracı uzak tutmaktır. Fransa gibi pek çok ülkede, Türkiye’de de geçerli olan otogaz dönüşüm standardına uygun araçlar tüm kapalı otoparklara girebilmektedir.